loading
  • Posadka Tim Novak-Uroš Ocvirk (Opel ADAM R2) je svojo prvo udeležbo v slovenskem dravnem prvenstvu v reliju več kot upravičila
  • Z odličnimi in konstantnimi vožnjami sta Tim in Uroš obdržala prvo mesto in tako osvojila naslov državnega prvaka v diviziji 2
  • Prav tako sta zaključila na tretjem mesto skupne razvrstitve slovenskega DP

 

Naslov državnega prvaka v diviziji 2 za posadko Tim Novak-Uroš Ocvirk že v prvi reli sezoniIdrija. Konec tedna se je v večinoma deževnem vremenu zvrstilo sedem hitrostnih preizkušenj, speljanih preko okoliških hribov in planot nad Idrijo, zaključnega dejanja sezone državnega prvenstva v reliju. Le to je v diviziji 2 ostalo napeto do zadnjega ovinka, saj sta se Tim in Uroš na zadnji reli odpravila z 12,5 točke prednosti pred zasledovalcema v diviziji. Ob zmagi favorita dirke, domače posadke Humar-Cevc, bi jima namreč za končno zmago v prvenstvu zadostovalo osvojeno tretje mesto. Po tretji hitrostni preizkušnji Dole I sta se že zavihtela na drugo mesto, kjer sta ostala vse do konca zadnje, sedme etape in tako uspela osvojiti naslov državnega prvaka med dvokolesno gnanimi dirkalniki.

Tim ob osvojitvi lovorike ni skrival zadovoljstva: »Moram priznati, da sem bil pred dirko malo živčen in napet, saj je šlo za naslov prvaka in to v zelo zahtevnih razmerah, v kakršnih z dirkalnikom ADAM R2 še nisem vozil. V soboto časi niso bili najboljši, ampak sva se potem z Urošem zbrala za nedeljo in že zjutraj začela z boljšim tempom. Z Aleksom se nisem obremenjeval, cilj mi je bil priti na stopničke. Razmere na brzincih so bile res obupne, toliko stoječe vode po cesti še nisem videl, kaj šele, da bi po takem terenu dirkal, zato sva šla z Urošem previdno, da ne bi naredila kakšne napake. Konkurenca je imela nekaj težav, zato sva si nabrala varno prednost in še dobro, ker nama je potem na zadnji HP spustila guma in sva izgubila kar precej časa, zato me je kar malo zaskrbelo. Na koncu se je vse izšlo po načrtih in sva dosegla drugo mesto, to pa pomeni naslov državnih prvakov v diviziji. Nisi vsak dan državni prvak! Sezona je bila res super, brez večjih napak, konstantne vožnje, napredovanje iz dirke v dirko in naslov za zaključek. Več si ne bi mogel želeti! Hvala ekipi za odličen avto skozi celo sezono, hvala vsem sponzorjem, da smo to izpeljali, hvala vsem navijačem, da ste naju gnali naprej in pa hvala konkurenci za odlično sezono! «

Vodja Oplove ekipe, izkušeni Miran Kacin je po koncu sezone takole sklenil: »Zelo sem vesel in ponosen, da smo sezono zaključili kot državni prvaki v Diviziji II in na visokem tretjem mestu v skupni uvrstitvi Državnega prvenstva Republike Slovenije. Tim in Uroš sta svoje delo opravila z odliko tudi na zadnji dirki, kljub zelo težkim razmeram. ADAM R2 je celo sezono deloval kot »švicarska ura«, za kar gre zahvala tudi naši celotni ekipi IK Sport. Seveda pa se zahvaljujem tudi vsem partnerjem naše ekipe, da smo lahko izpeljali tako uspešno sezono.«

Borut Gazvoda, direktor Opla Slovenije, ki je letos prvič podprla ekipo je bil s prikazanimi vožnjami ekipe Opel Slovenija več kot zadovoljen: »Cilji, ki smo si jih zastavili ob odločitvi, da podpremo Tima Novaka in sovoznika Uroša Ocvirka in njun vstop v Slovensko državno prvenstvo v reliju v sezoni 2018 sicer niso bili nizki, saj smo verjeli, da lahko posežemo tudi po visokih uvrstitvah. Vendar pa lahko ob zaključku sezone 2018 s ponosom rečemo, da je vse prikazano preseglo naša pričakovanja. Šest stopničk v šestih nastopih, med njimi tudi dve zmagi in na koncu osvojeno državno prvenstvo v Diviziji II so potrditev, da je Timov talent, ki ga je v preteklih sezonah že dokazoval v mednarodnih arenah z nastopanjem v nemškem ADAC Opel Rally pokalu, bil vreden našega zaupanja in podpore. Prav tako ne moremo mimo dejstva, da se je ADAM R2, za katerega je celotno sezono s tehnično, pa tudi taktično podporo odlično skrbel idrijski IK Sport pod vodstvom izkušenega Mirana Kacina, pokazal izredno hiter predvsem pa tudi izjemno zanesljiv reli drikalnik. Na koncu pa seveda ne morem spregledati dobrega vtisa, ki ga je naša Powered by Opel Slovenia pustila in dobila na vsakem od šestih prizorišč. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil vsem organizatorjem, sotekmovalcem, medijem in seveda pristašem relija, ki jih je bilo letos ob hitrostnih preizkušnjah in v servisnih conah res veliko, za podporo in odobravanje, ki so ga nudili naši ekipi skozi celotno sezono.«

V generalni razvrstitvi državnega prvenstva Slovenije je pričakovano zmagal domačin Rok Turk (Peugeot 208 R5) s sovoznico Blanko Kacin, čeprav ju je na tokrati dirki premagal povratnik Tomaž Kaučič s sovoznikom Matjažem Korošakom (Hyundai i20 R5). Na seznamu je bilo prijavljenih je 72 posadk od katerih jih je 50 prevozilo letošnjo zadnjo ciljno črto.

 

Rezultati 12. Rally Idrija 2018 https://results.omikronplus.si/live/idrija2018/live.html

 

Divizija 2:

1. Aleks HUMAR-Jaka Cevc (Peugeot 208 R2)                                57:07.0

2. Tim NOVAK-Uroš OCVIRK (Opel ADAM R2)                             +1:57.3

3. Denis MREVLJE-Rok GOMIZELJ (Peugeot 208 R2)                    +2:00.6

 

 

Državno prvenstvo Slovenije:

1. Tomaž KAUČIČ-Matjaž KOROŠAK (Hyundai i20 R5)                  54:38.2

2. Rok TURK-Blanka KACIN (Peugeot 208 T16 R5)                         +26.4

3. Claudio DE CECCO-Jean CAMPEIS (Hyundai i20 R5)                +2:22.5

4. Aleks HUMAR-Jaka CEVC (Peugeot 208 R2)                              +2:28.8

5. Tim NOVAK-Uroš OCVIRK (Opel ADAM R2)                             +4:26.1

 

Reli sezona 2018 – 6/6 točkovanja državnega prvenstva v reliju:

 

Skupno:

1. Rok TURK (Peugeot 208 T16)                   145,0

2. Claudio DE CECCO (Hyundai i20 R5)       124,5

3. Tim NOVAK (Opel ADAM R2)                   79,5

 

Divizija 2:

1. Novak-Ocvirk (Opel ADAM R2)               131,5

2. Humar-Cevc (Peugeot 208 R2)                 126,0

3. Fakin-Fakin (Peugeot 208 R2)                     93,0

Na vrh